Loading...

Ćwiczenia na trampolinie

Ćwiczenia wykonywane na trampolinie (jumping fitness) od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Ich entuzjaści, by móc pozwolić sobie na regularne treningi, często decydują się na ustawienie jej w domu lub na terenie ogródka.

Większość z nich aktywność, związaną z tym przyrządem gimnastycznym, traktuje jako dobrą zabawę, niekoniecznie wiedząc, jak bardzo wpływa ona na ich zdrowie. Ze względu na swoją specyfikę, ćwiczenia powinny szczególnie przypaść do gustu osobom, chcącym szybko pozbyć się zbędnych kilogramów.

Aktywność, taka jak skakanie, pomaga bowiem spalić duże ilości kalorii w niewielkim odstępie czasowym. Pod względem skuteczności wyprzedza takie czynności, jak chociażby bieganie czy jazdę na rowerze.

Oczywiście, wpływa też na poprawę koordynacji ruchowej oraz rzeźbi sylwetkę, wzmacniając poszczególne partie mięśni. Przed przystąpieniem do ćwiczeń należy obowiązkowo wykonać rozgrzewkę.

W ten sposób mięśnie zdążą się przygotować do nadchodzącego wysiłku i trudniej będzie je przeforsować. Co więcej, w ten sposób zmniejszy się też ryzyko nabycia ewentualnej kontuzji.

stomatologiczny gabinet stomatologia poznań gabinet stomatologiczny https://www.periodent.com.pl/leczenie/chirurgia-stomatologiczna/usuwanie-osemek