Loading...

Czym jest afiliacja w internecie

Czasami jest tak, że korzystamy z jakichś rozwiązań, wiemy jak działają, ale jednocześnie nie mamy pojęcia jak dana rzecz się nazywa i nie zawsze słysząc fachową nazwę, wiemy że chodzi o coś, co jest nam bardzo dobrze znane z praktyki. Dlatego właśnie powinniśmy wiedzieć, co to jest afiliacja w internecie, aby móc się zastanowić, czy jesteśmy w stanie to wykorzystać i czy my również możemy zyskać na tego typu działaniach.

Inna nazwa

Z pewnością każdy z nas spotkał się przynajmniej kilka razy z afiliacją w internecie, chociaż może nie do końca pod tą nazwą. Jeśli zastanawiamy się, co to jest, to warto wiedzieć, że to nic innego jak programy partnerskie. Działają one na bardzo prostej zasadzie. Reklamodawca kontaktuje się z właścicielem jakiejś strony internetowej, albo bloga, prosząc aby zamieścił on u siebie jego reklamę. Zazwyczaj chodzi o niewielki baner, po kliknięciu w który, klikający jest przenoszony na stronę reklamodawcy, aby móc skorzystać z jego usług. Takie rozwiązania związane z afiliacją są korzystne dla obydwóch stron.

Reklamodawca zyskuje na ruchu na swojej stronie i zwiększonej sprzedaży, znowu wystawiający taką reklamę może liczyć na odpowiednie wynagrodzenie, tym większe im więcej osób kliknie w dany baner, a więc może dzięki temu zarobić naprawdę spore pieniądze. To też powoduje, że coraz więcej osób naprawdę dokładnie, zaczyna się przyglądać temu typu rozwiązaniom.

W jaki sposób następuje wynagrodzenie?

Zastanawiamy się, w jaki sposób następuje wynagrodzenie za tego typu współpracę? Rozwiązań jest wiele i wszystko zależy od tego, na co konkretnie umówiły się zainteresowane strony. Coraz rzadziej wykorzystywany jest model, w którym płaci się za 1000 wyświetleń, obecnie znacznie częściej korzysta się z modelu, w którym płaci się za każde, pojedyncze kliknięcie w baner czy reklamę, co sprawia, że taka afiliacja jest naprawdę bardzo opłacalna i dla wielu blogerów, oraz vlogerów, niejednokrotnie staje się głównym źródłem utrzymania. Inne rozwiązanie określa, że płatność za taką współpracę następuje wtedy, gdy klient wypełni formularz rejestracyjny. A jeszcze innym sposobem płacenia za udział w afiliacji, jest płacenie procenta od każdej sprzedanej rzeczy, jeśli zakup nastąpił przez przejście z konkretnej strony, na stronę reklamodawcy. Warto wiedzieć, że taka afiliacja w internecie cały czas się zmienia. Cały czas jest ulepszana, a to oznacza, że ustalane są nowe warunki za tego typu współpracę, tak aby obydwie strony były zadowolone.

Dlatego też, niezwykle istotne jest to, aby mieć pewność, że podpisaliśmy taki kontrakt, który pozwoli nam na takiej współpracy naprawdę sporo zarobić.

afiliacja w internecie Gdy drukujemy naklejki cennik uzalezniony jest od nakładu https://booklet.pl/kalkulator policzy to nasz kalkulator www.zbigniewpreisner.pl