Loading...

Czym jest marketing?

Marketing jest terminem, który nie budzi pozytywnych skojarzeń (w przeciwieństwie np. do terminu Public Relations). Marketing, w szczególności przez osoby ze starszego pokolenia, jest postrzegany jako zbiór działań mających na celu oszukać konsumenta. Ta niechlubna reputacja marketingu wzięła się stąd, że kilkanaście lat temu przekazy marketingowe i reklamowe nie były regulowane przez jakiekolwiek prawo. Część przedsiębiorców wykorzystywała więc „marketing” w celu osiągania korzyści finansowych za wszelką cenę. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło, jednak niesmak pozostał.

Marketing dzisiaj

Współcześnie marketing jest spójnym i przemyślanym zbiorem działań przedsiębiorstw. Działań mających na celu zwiększenie świadomości samej marki, bądź oferowanych przez nią usług, czy produktów. Marketing ma na celu zapoznanie klienta z ofertą przedsiębiorstwa. Dzięki marketingowi konsumenci mają szansę sprawdzić markę i to co oferuje. Warto także podkreślić, że w działaniach marketingowych żadne przedsiębiorstwo nie ma prawa wykorzystywania nieprawdziwych informacji i wprowadzania konsumenta w błąd.

Oczywistym jest również, że działania marketingowe są prowadzone przez przedsiębiorstwo w celu uzyskania korzyści. Jedną z takich korzyści są oczywiście zyski finansowe. Jeśli dzięki prowadzonej kampanii marketingowej, nastąpi wzrost świadomości marki, niemal pewne jest, że wzrośnie także jej sprzedaż. Współcześnie niemal każda firma inwestuje w działania marketingowe, zdając sobie sprawę tego, że są one niezastąpione. Reklama, w przeciwieństwie do przekazu marketingowego, nie jest aż tak skuteczna. Wszystko ze względu na fakt, że konsumenci doskonale wiedzą, po co powstają reklamy. Przekaz marketingowy, w szczególności ten ukryty w marketingu szeptanym, czy wirusowym, zdecydowanie trudniej jest wychwycić. Konsument nie mając świadomości oddziaływania na niego przekazu marketingowego, nie jest na niego w takim stopniu oporny, jak na przekaz reklamowy, którym jest bombardowany na każdym kroku. Przyszłością marketingu jest Internet i nowe media, które dają możliwość prowadzenia nowoczesnych kampanii marketingowych, przy wykorzystaniu m.in. aplikacji mobilnych, czy mediów społecznościowych.

buybox tralnego ogrzewania https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/33-etykiety-do-znakowanie-kotlow-centralnego-ogrzewania Sprawujemy monitoring social media czyli tzw. social listening