Loading...

Jak rozwiązać problemy z pompą paliwa?

Pompa paliwa to niezwykle ważna część każdego samochodu – wszak to jej zadaniem jest właśnie pompowanie paliwa do silnika naszego pojazdu. Łatwo więc wywnioskować, że bez sprawnej pompy nie jest możliwa prawidłowa praca silnika, a co za tym idzie nasz samochód utknie w miejscu.

Bardzo często problem z pompą paliwową możemy rozpoznać samodzielnie, kiedy w momencie przekręcenia kluczyków w stacyjce nie usłyszymy charakterystycznego dźwięku, która oznacza, że pompa paliwa właśnie się załączyła, a co za tym idzie nie uda się nam odpalić silnika pojazdu. W takiej sytuacji w zasadzie pewne jest, że awaria dotyczy właśnie pompy paliwa – pozostaje jednak pytanie, co zrobić, kiedy pompa paliwowa odmawia posłuszeństwa? Oczywiście trzeba najpierw zlokalizować źródło problemu, a przyczyn niesprawnej pompy może być całkiem sporo.

Jedną z najczęstszych jest jednak bezpiecznik, dzięki czemu wystarczy tylko wymienić przepalony sprzęt na nowy, pamiętając przy tym aby nowy bezpiecznik miał taką samą wartość jak ten poprzedni.

Gdzie szukać przyczyn problemów z pompą paliwa?

Jeśli jednak okaże się, że to nie bezpiecznik jest przyczyną niesprawności pompy to wtedy musimy kontynuować nasze poszukiwania.

Może się bowiem okazać, że do pompy nie jest po prostu dostarczany prąd, natomiast jeśli mimo dobrego połączenia elektrycznego pompa nadal nie działa to oznacza to, że uległa po prostu awarii i wtedy należy wymienić ją na nową. W takiej sytuacji dobrze jest jeszcze zasięgnąć porady mechanika, który być może znajdzie usterkę, na którą my sami byśmy nie wpadli.

Mechanik pomoże nam także w ewentualnym doborze nowej pompy, gdyż ta musi pasować do modelu naszego auta oraz do silnika, jaki się w tym aucie znajduje. W przeciwnym razie nadal nie będzie spełniać swojej roli, a my wyrzucimy pieniądze w błoto.

Częstym problemem jest również zalegający się nagar w silniku, ale ten problem możemy łatwo rozwiązać oddając samochód do specjalisty, który przeprowadzi zabieg wodorowania silnika.

Już dziś zamów ramki do tablic rejestracyjnych z napisami do swojej pracowni https://wodorowaniezbaszyn.pl/wodorowanie-silnika-poznan/ Nowoczesny analizator spalin wykonuje wiele pomiarów jednocześnie