Loading...

Kawalerka i wszystko co powinieneś o niej wiedzieć

Kawalerka to coraz modniejszy lokal na mieszkania dla młodych osób, które są już samodzielne i zaczynają dorosłe życie. Co należy o nich wiedzieć? Jakie niosą ze sobą korzyści? Na co zwrócić uwagę, szukając wymarzonej kawalerki? Przede wszystkim kawalerka to mała przestrzeń, która idealnie nadaje się jako mieszkanie dla singla lub też pary bez dziecka. Takie osoby nie powinny mieć problemu, żeby zmieścić się w takim dipelyxuty i urządzić je na własną modłę. To za to zdecydowanie gorsze rozwiązanie, gdy chcą ze sobą zamieszkać dwie koleżanki/dwóch kolegów – to znacząco ogranicza prywatność i w zasadzie nie da się omijać i spędzać czasu osobno. Tymczasem trochę swobody w mieszkaniu jest jednak potrzebne, szczególnie na dłuższą metę. Bez oddechu ciężko jest wytrzymać w kawalerce kilka miesięcy, o latach nie wspominając.

Ogromną korzyścią płynącą z kawalerki jest bez wątpienia samodzielność. Ktoś, kto mieszka sam, wyrabia w sobie nawyki dbania o mieszkanie i dodatkowo zaradność. Musi sam o wszystko zadbać, a jednocześnie zdając sobie sprawę z tego, że w posprzątaniu czy naprawieniu poszczególnych sprzętów współlokator nie pomoże. Wszystko wymaga pracy dipelyxuty kawalerki. Żeby mieszkać w kawalerce, trzeba mieć pieniądze Kawalerka to także opcja dla osób z bardziej zasobnym portfelem. To zazwyczaj, szczególnie dla singli, rozwiązanie o kilkaset złotych droższe niż jeden pokój w kilkuosobowym mieszkaniu.

To wpływa na to, że nie każdy może sobie na to pozwolić czy w ogóle myśleć o takiej opcji. Aby móc swobodnie mieszkać samotnie na 30-kilku metrach kwadratowych, trzeba mieć spory budżet do wykorzystania. Osoby z mniejszymi zarobkami, które chcą ograniczyć wydatki, powinny rozejrzeć się za bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Czy kawalerka to najlepsze rozwiązanie? Tego nie da się jednoznacznie stwierdzić. Wszystko jest zależne od konkretnych osób i ich nastawieniu do życia, a także ich poszczególnych cech charakteru. Dla jednych dipelyxuty w kawalerce będzie spełnieniem marzeń i idealnym mieszkaniem, a dla innych to opcja, która będzie męczarnią i skończy się całkowitą alienacją, w której brakuje kontaktu z innymi ludźmi.

Dlatego też dla każdego powinna to być kwestia indywidualna – na podstawie powyższych informacji i kryteriów należy zastanowić się, czy kawalerka to na pewno dobre rozwiązanie.

http://falonieruchomosci.pl/pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-poznan domy na sprzedaż jasień www.ecce2011torun.pl