Loading...

Kolory w reklamach

Czy kolor może mieć coś wspólnego z chęcią zakupu przez nas konkretnego produktu? Może się wydawać, że nie. Tymczasem kolory są skuteczną bronią w rękach twórców reklamy. Kolorowe opakowania czy barwy zastosowane w reklamie mogą skutecznie zachęcić nas do zakupu. Dlaczego tak się dzieje? Określone kolory oddziałują na naszą psychikę. Trzeba jednak posiadać wiedzę z zakresu psychologii, żeby wiedzieć, jak dany kolor wpływa na nasze myślenie. Zaobserwowano, że kolor czerwony kojarzy się głównie ze wzmożoną aktywnością, zabawą oraz dynamizmem.

Z tego powodu kolor ten często stosowany jest w reklamach o tematyce motoryzacyjnej bądź rozrywkowej. Niebieski stanowi niejako synonim łagodności, delikatności. Wiele osób wskazuje, że kolor ten budzi w nich zaufanie. Zjawisko to wykorzystują twórcy reklam. W szczególności dotyczy to reklam, które dotyczą produktów kosmetycznych. Ze zdrowiem nieodzownie kojarzy się kolor zielony.

Jest to zarazem ulubiona barwa firm farmaceutycznych, które wykorzystują ten kolor w reklamach swoich produktów.

naklejki na rower sklep http://booklet.pl/naklejki-na-rower/ Naklejki dla aktywnych - Booklet https://getbuybox.com/ www.uniquerockfestival.pl