Loading...

O czym pamiętać przy wymianie koła?

Mogłoby się zdawać, że wymiana koła to niezwykła prosta czynność. Jest to też czynność, o której dobrze powinien wiedzieć każdy kierowca, gdyż w trakcie jazdy mogą przydarzyć nam się przeróżne problemy.

Nigdy tak w zasadzie nie wiemy, kiedy może dopaść nas potrzeba wymiany koła. W związku z tym trzeba być należycie przygotowanym i wiedzieć, w jaki sposób wymienić koło tak, aby cały proces odbył się bezpiecznie oraz zakończył się skuteczną interwencją.

Pamiętajmy więc przede wszystkim o tym, aby zachować względy bezpieczeństwa, gdyż bardzo często koło musimy wymienić wręcz na środku drogi. Wtedy nie zapominamy o włączeniu świateł awaryjnych, ale niezbędne okażą się także kamizelka odblaskowa czy trójkąt ostrzegawczy.

Dzięki temu kierowcy nadjeżdżający w naszą stronę będą nas dobrze wiedzieć. W przeciwnym wypadku stwarzamy większe zagrożenie nie tylko dla nas, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jak dobrze wymienić koło w samochodzie?

Prócz posiadania samego koła zapasowego powinniśmy także być odpowiednio przygotowani do samej wymiany, a to oznacza, że nasze auto powinno być wyposażone w potrzebne narzędzia. Będzie to przede wszystkim lewarek, ale także odpowiedni klucz, który posłuży nam do odkręcenia i zakręcenia śrub.

Całkiem przydatne mogą okazać się specjalne kliny, które to montujemy pod koła, aby w ten sposób unieruchomić pojazd. Będzie to szczególnie przydatne narzędzie, kiedy będzie odkręcać i dokręcać poszczególne śruby – bardzo istotne jest, aby zrobić to w sposób odpowiedni, to znaczy zachować odpowiednią kolejność i użyć wystarczająco dużo siły.

Tylko w ten sposób będziemy mogli na spokojnie i bez większych problemów dokonać wymiany koła, a jeśli zachowamy przy tym odpowiednie względy bezpieczeństwa to na pewno w szybkim czasie wrócimy na drogę i będziemy mogli kontynuować dalszą jazdę.

http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/324/superb-ii-fl-felgi-i-kola.html https://utal.pl/produkty/ramki-do-tablic-rejestracyjnych/ https://www.swiat-diesla.pl/