Loading...

Pierwszy włoski hotel 7-gwiazdkowy

7-gwiadkowe hotele, czyli miejsca, które należą do najbardziej luksusowych na świecie i oferujące swoim gościom najwyższy standard wypoczynku, kojarzą się głównie ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Dubajem. Nic dziwnego – to właśnie to miasto przez długi czas mogło poszczycić się jedynymi tego typu hotelami na świecie.

Dziś podobnego miejsca doczekała się Europa, choć większość państw nie przewiduje nadawania hotelom standardu powyżej 5 gwiazdek. Gdzie więc znajduje się jedyny 7-gwiazdkowy hotel na Starym Kontynencie? Takim hotelem mogą pochwalić się Włochy, a dokładniej Wenecja To właśnie tam znajduje się to ekskluzywne miejsce urządzone w historycznym Palazzo Papadopoli nad Canal Grande, które pochodzi z połowy XVI wieku.

Do dyspozycji gości są tam 24 komnaty, które nie mają numerów, ale nazwy nawiązujące do autorów unikalnych fresków znajdujących się w środku. Miejsce to wyróżnia się spośród innych hoteli także brakiem recepcji – wszelkie formalności załatwiane są bezpośrednio w apartamencie.