Loading...

Próbujemy przetrwać letnie upały w samochodzie

Większość z nas uwielbia letnią pogodę, natomiast dla niektórych jest to prawdziwe utrapienie. Szczególnie, jeśli czeka nas długa podróż samochodem – klimatyzacja może nie wystarczyć. Jak się bowiem okazuje, samochód niezwykle mocno potrafi się nagrzać, a temperatura wewnątrz pojazdu może sięgnąć nawet około 50 stopni Celsjusza.

W związku z tym musimy bardzo uważać i odpowiednio przygotować siebie samych oraz auto do jazdy, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury. W przypadku już nagrzanych samochodów nie jest wskazane wsiadanie do nich od razu, gdyż najpierw należy je przewietrzyć, otwierając wszystkie drzwi. Nie można zapominać o zabraniu ze sobą płynów, w tym przede wszystkim wody, a klimatyzacja będzie dla nas prawdziwym wybawieniem, dlatego też niezwykle ważne jest, aby działała w pełni sprawnie.

Głównie dlatego klimatyzację najlepiej jest serwisować wiosną, przygotowując się tym samym do lata.

Jak dobrze zabezpieczyć auto przed nagrzewaniem?

Wysokie temperatury powodują, że nasze auta mogą bardzo szybko i łatwo się nagrzać, przez co niemożliwe będzie skorzystanie z nich w danej chwili. Zanim będziemy mogli wyruszyć, trzeba będzie jeszcze wyrównać temperaturę środka pojazdu z tym, co dzieje się na zewnątrz.

Można jednak w odpowiedni sposób zabezpieczyć samochód na czas upałów, w czym pomoże przede wszystkim wykorzystanie maty, którą zamontujemy na szybach – taką samą rolę spełniają zresztą specjalne osłony przeciwsłoneczne. Dobrym rozwiązaniem w przypadku szyb bocznych są z kolei osłony, które zamontujemy za pomocą specjalnej przyssawki. Innym pomysłem może być inwestycja w odpowiednio dużą plandekę samochodową, która to sprawdzi się nie tylko latem, kiedy ochroni nas przed nasłonecznieniem, ale również zimą, kiedy to samochód narażony jest na opady śniegu oraz bardzo niskie temperatury.

suzuki powindykacyjne www.tidgp.pl samochody używane poznań