Loading...

Przygotowanie samochodu na sezon zimowy

Sezon zimowy to bardzo szczególny czas dla kierowców. Nie tylko ze względu na zagrożenia, które wynikają z oblodzonej nawierzchni i opadów atmosferycznych, ale także z tego powodu, że wymaga stałej kontroli. Pojazdy szczególnie zimą są mocno narażone na małe niebezpieczeństwa związane z ich funkcjonowaniem.

Co ciekawe, można w kilku prostych krokach dokonać odpowiedniego serwisu swojego auta.

Oto niezbędniki o których nie wolno zapominać:

 • Najważniejsze są wycieraczki. Bez tych elementów trudno jest kierować.

  Komfort jazdy jest najważniejszy, ponieważ odpowiada za bezpieczeństwo kierowcy. Wiąże się to ze zmniejszeniem liczby wypadków na drodze i uciążliwych kolizji. Wycieraczki samochodowe to elementy, które wymagają stałej wymiany i konserwacji.

  Są stosunkowo tanie i warto dbać o to, aby np. nie obcierały o szybę. W końcu chronią szybę i sprawiają, że widoczność (pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych) jest normalna i nieuciążliwa;

 • zimowy płyn do spryskiwaczy to kolejny produkt, o którym nie może zapomnieć żaden kierowca.

  Trzeba się w niego zaopatrzyć już przed nadejściem pierwszych zimowych temperatur. Należy pamiętać jednak o tym, że zimowe płyny do spryskiwaczy są konieczne, ponieważ posiadają w swoim składzie więcej alkoholu. To z kolei odpowiada za rozpuszczanie lodu i wierzchniej warstwy, która powstaje z zimna na powierzchni szyby;

 • Zimą kierowcy ubezpieczają się w skrobaczki do szyb i inne niezbędne akcesoria, dzięki którym oczyszczanie szyb samochodowych jest szybsze.

  Należy jednak pamiętać o tym, aby szczególnie skrobaczki były wykonane z twardego tworzywa. Te zapobiegają powstawaniu mikro rys na powierzchni szyby, co w kolejnych etapach może skutkować jej uszkodzeniem.

.

mechanik Glinki Bydgoszcz rejestracje motocyklowe