Loading...

Urazy kręgosłupa

Silny ból w okolicach naszego kręgosłupa jest zawsze powodem do wzmożonej czujności. Jeśli nie pamiętamy sytuacji, w której mogło dojść do mechanicznego urazu przyczyną może być spanie w niewłaściwej pozycji, siedzący tryb życia lub stan zapalny. Możliwości jest sporo, ale chyba najbardziej niebezpieczne są wszelkiego rodzaju urazy, które wiążą się z uszkodzeniem samego kręgosłupa lub przylegających do niego tkanek.

Zagrożenie jest poważne, ponieważ takie uszkodzenia mogą przełożyć się na trwałe lub przewlekłe dolegliwości, których skuteczne leczenie może być problematyczne. Warto zatem stosować podstawowe zasady profilaktyki rozumiane jako środki ostrożności. Unikajmy sytuacji, w których nasze kręgi będą narażone na jakiekolwiek negatywne oddziaływanie.

Dotyczy to w szczególności osób wykonujących prace fizyczne, gdzie istnieje znaczne ryzyko przeciążenia kręgosłupa. Należy postępować rozważnie, ponieważ urazy kręgów mają nierzadko charakter nieodwracalny. Terapia jest uporczywa i nie ma żadnej gwarancji, że zakończy się powodzeniem.

poradnia kardiologiczna poznań