Loading...

W marketingu warto korzystać z różnych kanałów

Jeżeli umieścimy reklamę naszych produktów w gazecie, to będziemy mieli pewność, że zobaczą ją wszyscy, którzy daną gazetę czytają, jednak zamykamy się na słuchaczy radia czy tych, którzy sporo czasu spędzają przed telewizorem. Co więcej, nawet wykupując reklamę we wszystkich możliwych mediach skazujemy się na określoną grupę, tą która słucha konkretnej stacji radiowej i ogląda konkretny program telewizyjny. Nie mniej, jeśli w wyniku działań marketingowych stwierdzimy, że chcemy korzystać ze wszystkich możliwych źródeł, to i tak będziemy mogli dotrzeć do znacznie większej grupy odbiorców wybierając jednocześnie radio, telewizję, gazetę i internet, niż wtedy, gdy zdecydujemy się tylko na ten jeden kanał. Naprawdę warto to przemyśleć.

Do jakiej grupy wiekowej chcemy trafić?

W marketingu nie ma miejsca na pomyłki i zgadywanie, co może się najbardziej opłacać. Tak naprawdę najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyśmy wszystko dokładnie przemyśleli, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania. Przede wszystkim trzeba rozważyć do jakiej grupy wiekowej chcemy dotrzeć, do jakiej grupy oferowane są nasze usługi. Jeśli mamy produkty, które oferowane są dla młodzieży, to powinniśmy naszą reklamę umieszczać w takich miejscach, do których najczęściej zagląda młodzież.

Jeśli umieścimy ją w programach radiowych czy telewizyjnych włączanych zazwyczaj przez osoby starsze, to może się okazać, że nasza reklama w ogóle nie trafi do docelowego adresata, a więc wydamy pieniądze i nic z tego nie będziemy mieć. Dlatego tak ważne jest to, aby w działaniach marketingowych wszystko było odpowiednio przemyślane, żebyśmy trafiali ze swoją reklamą tam, gdzie trafić powinniśmy.

Możliwości jest sporo

Prawda jest taka, że jeśli chcemy, aby informacja o naszych usługach trafiła do jak największej grupy ludzi, to możliwości mamy tutaj sporo. Przede wszystkim tradycyjne środki jak telewizja, radio i gazeta.

Do tego dochodzi jeszcze internet, rozdawanie ulotek, rozwieszanie plakatów czy puszczanie reklamy z megafonu podczas jazdy samochodem. Najważniejsze jednak jest to, aby taka reklama była chwytliwa, aby przyciągała uwagę, a jednocześnie była mądrze skonstruowana. W marketingu musimy również pomyśleć o tym, aby taka reklama była odpowiednio skonstruowana pod kątem tego, do jakiej grupy docelowej ma trafić. Inaczej powinna być skonstruowana reklama prezentująca produkty dla młodzieży, inaczej ta dla dorosłych, a jeszcze inaczej dla seniorów.

W marketingu nie ma miejsca na improwizację. Im lepiej wszystko będzie zaplanowane, tym większa będzie szansa, że reklama odniesie spory sukces i przyciągnie do nas klientów.

monitoring forów Naklejki na opakowania https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/34-naklejki-na-opakowania Drukarnia Booklet