Loading...

Zalety diety śródziemnomorskiej

Dieta śródziemnomorska jest jedną z najbardziej optymalnych i zdrowych diet na całym świecie. Ten rodzaj diety jest charakterystyczny dla mieszkańców takich krajów, jak Grecja, Włochy i Hiszpania. W krajach tych obserwuje się mniejszą liczbę zachorowań na groźne schorzenia. Co jest tego przyczyną? Z pewnością jest to styl odżywiania się.

Dieta śródziemnomorska dostarcza wielu istotnych składników odżywczych, które są niezbędne dla naszego organizmu. Ponadto dieta śródziemnomorska obfituje w warzywa i owoce, które dostarczają istotnych witamin i składników mineralnych. Podstawą tej diety są produkty zbożowe. Warto jednak wspomnieć, że są one wyłącznie pełnoziarniste.

Oznacza to, że zawierają wiele witamin i innych wartości odżywczych. Kolejnym ważnym punktem są warzywa i owoce. Są one spożywane niemalże do każdego posiłku. Najlepiej zadbać o różnorodność owoców i warzyw.

Wielu specjalistów zaleca, aby warzywa i owoce zaliczały się do różnych grup kolorystycznych. Każda z nich korzystnie oddziałuje na inny układ. W diecie śródziemnomorskiej nie może zabraknąć oliwy z oliwek. O jej korzystnym oddziaływaniu wiadomo od dawna.

Oliwę z oliwek można dodawać do sałatek lub nawet moczyć w niej chleb. Dlaczego warto spożywać właśnie ten rodzaj tłuszczu? Przede wszystkim oliwa z oliwek zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do prawidłowej pracy m.in. serca.

Ważnym punktem w diecie śródziemnomorskiej są także produkty mleczne. Nie można o nich zapominać tworząc codzienny jadłospis.

schodołaz nowy https://aspazja.pl/zabiegi/radiesse